Tabela 0 (8) ışıksız Tabela 0 (9) Tabela 0 (10) kutu Tabela 0 (11) kutu  Tabela 0 (26) ışıklı tabela Tabela 0 (27) dijital baskı Tabela 0 (28) ışıksız dijital tabela Tabela 0 (29) fener tabela Tabela 0 (35) fener tabela ışıklı tabela Tabela 0 (36) ışıklı kutu tabela Tabela 0 (37) Tabela 0 (39) OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA tabela fatih (2) ışıklı tabela   tabela firmaları (1) tabela gaziosmanpaşa (1) okul tabela gaziosmanpaşa (3) tabela gaziosmanpaşa (4) fener tabela tabela gaziosmanpaşa (5) tabela gaziosmanpaşa (6) tabela gaziosmanpaşa (8) tabela gaziosmanpaşa (9) tabela gaziosmanpaşa (10) fener tabela tabela ikitelli (1) ışıksız tabela tabela ikitelli (2) ışıksız tabela ikitelli (3) tabela ikitelli (4) tabela ikitelli (5) fener tabela tabela ikitelli (6) ışıklı tabela tabela istanbul (1) ışıksız tabela tabela istanbul (2) ışıklı OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERATabela 0 (3)Tabela 0 (25) fenertabela fatih (3)tabela fatih (4)

 

Tabela nelerden yapılır;

Günümüzde tabela, üretimi konusunda, ürün yelpazesi olarak çok genişlemiş ve öylesine çeşitlilik kazanmıştır ki, şu malzemeden yapılır dediğim zaman, hayır, şu malzemeden de yapılır diyeceğinizi duyar gibiyim. O yüzden, ben genel anlamda nelerden yapılabileceğini anlatmaya çalışacağım.

Metal, ahşap, cam, sert plastik, tabelanın ana malzemelerini oluşturan maddelerdir. Bunları tek başlarına kullanabileceğimiz gibi , kombine bir şekilde de kullanabiliriz. Bu örneklerin birçoğunu, yollarda, caddelerde görmüş veya bizzat kendiniz de yapmış olabilirsiniz.

Tabelalar bilindiği gibi, sürekli dışarıda ve dış hava şartlarına maruz kalan çalışmalardır. Kapalı alanlarda kullanılacak veya dış hava şartlarına maruz kalmayacak olan çalışmalarda, daha hassas malzemeler kullanılabilir fakat dışarıda kullanılacak bir tabelada, kesinlikle çok dayanıklı malzemeler,boyalar ve tabela ürünleri tercih edilmelidir.

Tabelaları kendi içerisinde çeşitli kategorilere ayırabiliriz.

Işıklı tabela,
Işıksız tabela,
Totem tabela
Neon tabela,
Elektronik tabela,
Yol tabelası,

Yukarıda saydıklarımız, genel anlamda, tabela çeşitleridir ve bilinenlerdir. Bunlara eklenebilecek çeşitler mutlaka vardır ama genel anlamda bu isimlerle sıralanırlar.